ما هستیم در: شنبه - جمعه
  • تماس با ما

    09192403014

  • امداد خودرو

    تعمیرات درمحل

  • تماس با ما

اتومبیل یک سیستم کامل و پیچیده ای است که هر قسمت از ان را ملاحظه می کنید که با روش خاصی به یکدیگر متصل شده بنابراین تعمیرکار برای انجام کارهای ضروری خود

( باز و بسته کردن و تعویض قطعات داخلی و خارجی خودرو ) نیاز فراوان به ابزارهای اولیه دارد به گونه ای که در صورت نبودن این وسایل توان سرویس و تعمیر خودرو برابر او میسر نخواهد بود .

تعمیر کاران ،جهت انجام کارهای تعمیراتی به ابزارهای مخصوص نیاز دارند که آگاهی از روش صحیح استفاده و کاربرد آنها ضروری است.

در این مقاله به دو طرح ۱- آچارهای سوپاپ جمع کن فعلی ( موجود در بازار ) یک طرح مفصلی است که با استفاده از یک بازو فنر قوی ، فنر سوپاپ را جمع کرده و سوپاپ را آزاد می کنند در طرح جدید می توان با حذف فنر و بازوهای مفصلی آنرا از حالت کنترل فنری خارج کرد و با ایجاد یک مفصل لولایی و یک بازو حالت کنترل مطمئن تری به آن داد به گونه ای که کنترل فقط در اختیار دست باشد .

۲- اصولا آچاری به نام آچار طبق کش در بازار موجود نمی باشد در این طرح می توان با استفاده از چند قطعه فلزی با سطح مقطع مستطیلی شکل ابزاری ایجاد کرد که هم قابل تنظیم باشد و هم براحتی در این مورد استفاده شود .

از این دو طرح ارائه شده نتیجه می گیریم که می توان بسیاری از ابزار الات مورد استفاده در صنعت را به گونه ای بسیار ساده تر طراحی کرد چون شرایط فعلی اینگونه اقتضاء می کند که ابزار ساده تر باشد و دارای ایمنی بیشتر بوده و قیمت تمام شده آن نیز کم باشد همچنین ابزار ها هر چقدر ساده تر باشد دارای ایمنی بیشتر بوده و قیمت تمام شده آن نیز کمتر است . با اینگونه طراحی می توان بسیاری از ابزار فعلی را تغییر داده که دارای مزیت های زیادی می باشد .